O KNIHOVNĚ

Mapa -  zde.

Historie knihovny

Knihovna ve Štítné nad Vláří byla založena před více než 120 lety.

25.9.1898 daroval akademický spolek "Kolar" v Bojkovicích 60 svazků knih pro naši farnost a tak vznikla lidová knihovna v naší obci. Prvním knihovníkem se stal obětavý učitel Jan Koch. Knihy se půjčovaly v neděli a úplně bezplatně. Postupně svazků přibývalo a dobrovolnými knihovníky byli nejen učitelé, ale i další obyvatelé Štítné.

Od roku 1973 knihovna zajišťuje regionální činnosti pro knihovny v Jestřabí, Rokytnici, Šanově, na Kochavci a také na pobočce v Popově.
Od října 1998 je naše knihovna plně automatizována.

Od roku 2016 najdete knihovnu v budově školy, vchod z bočního prostranství.

Stav knižního fondu činí 12831 svazků.

Kromě toho je k dispozici našim čtenářům 200 svazků knih z výměnného souboru Krajské knihovny ve Zlíně.

Knihovnu naštěvuje 320 čtenářů.

Z našeho fondu si určitě vyberete. Najdete zde vše od časopisů, domácí i zahraniční beletrie, přes dětskou literaturu, sci-fi a fantasy, hobby publikace, turistické průvodce až po slovníky a populárně naučnou a odbornou literaturu.

V knihovně je k dispozici pro návštěvníky wi-fi připojení

Od roku 2002 se v knihovně nachází minimuzeum Gabry a Málinky