O knihovně

Mapa -  zde.

Historie knihovny
Knihovna ve Štítné nad Vláří byla založena před více než stodeseti lety. 25.9.1898 daroval akademický spolek "Kolar" v Bojkovicích 60 svazků knih pro naši farnost a tak vznikla lidová knihovna
v naší obci. Prvním knihovníkem se stal obětavý učitel Jan Koch. Knihy
se půjčovaly v neděli a úplně bezplatně. Postupně svazků přibývalo
a dobrovolnými knihovníky byli nejen učitelé, ale i další obyvatelé Štítné.
Od roku 1973 knihovna zajišťuje regionální činnosti pro knihovny v Jestřabí, Rokytnici, Šanově, na Kochavci a také na pobočce v Popově.
Od října 1998 je naše knihovna plně automatizována. Stav knižního fondu k l.l. 2016  je 12 868 knih.
Kromě toho je k dispozici našim čtenářům 135 knih z výměnného souboru Krajské knihovny ve Zlíně.

Od roku 2002 se v knihovně nachází minimuzem Gabry a Málinky.

Knihovna Vám nabízí nejen rozmanité služby, ale také příjemné prostředí pro Váš volný čas:

• Navštivte akce, které pro Vás připravujeme.
  • Vychutnejte si také klid pro čtení.
  • Přijďte si jen tak posedět a odpočinout, nebo přemýšlet a tvořit.
  • Naplánujte si setkání s přáteli a známými.

Z našeho fondu si určitě vyberete. Najdete zde vše od časopisů, domácí i zahraniční beletrie přes dětskou literaturu, sci-fi a fantasy, hobby publikace, turistické průvodce až po slovníky a populárně naučnou a odbornou literaturu.

Samozřejmě se můžete připojit k Internetu.

S výběrem, obsluhou počítače i jakýmkoli jiným dotazem Vám rádi pomůžeme!

Chcete vědět jaké máme právě u nás počasí - klikněte na Web kameru: http://www.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/kam/prohlizec.html?cam=stitnanadvlari